Błąd przy porodzie może wystąpić na wiele sposobów, gdy personel nadzorujący poród przez cesarskie cięcie nie spełni swojego obowiązku opieki nad matką i dzieckiem. W niektórych przypadkach skutki zaniedbań będą widoczne natychmiast, podczas gdy w innych błędy medyczne wyjdą po dłuższym czasie. Odszkodowanie za błąd przy porodzie może obejmować np. sytuacje, gdy:
Powyższe błędy medycznie nie stanowią wyczerpującej listy wszystkich sytuacji, w których może być zasadne wniesienie roszczenia o odszkodowanie za wadliwie przeprowadzoną procedurę cesarskiego cięcia Jeśli Ty lub dziecko doznaliście szkody w wyniku działań personelu medycznego w trakcie zabiegu cesarskiego cięcia, powinniście zasięgnąć porady prawnej. Zapraszamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego, aby ustalić, czy możecie być uprawnieni do odszkodowania za błąd przy porodzie.
Uchybienia ze strony personelu medycznego odpowiedzialnego za przeprowadzenie cesarskiego cięcia mogą zwiększyć ryzyko związane z urazami porodowymi u niemowląt. Należą do nich przykładowo cięcia na skórze. Te powstają podczas otwierania macicy, gdy lekarz popełni błąd medyczny przy porodzie. Może to doprowadzić do blizn oraz znacznego krwawienia. Występuje także ryzyko dla dziecka, które jest w dużej mierze specyficzne dla sytuacji związanych z porodem przez cesarskie cięcie.
Zazwyczaj poród przez cesarskie cięcie nie stwarza problemów dla przyszłych porodów pochwowych, ale w przypadku zaniedbań ze strony personelu medycznego może dojść do powikłań podczas przyszłych ciąż. Jeśli nie masz pewności, czy doszło do błędu a tym samym, czy masz roszczenia, skontaktuj się z kancelarią.
Niewłaściwa opieka podczas lub bezpośrednio po cesarskim cięciu może mieć szereg negatywnych skutków dla zdrowia matki. Jest to podstawą do dochodzenia odszkodowania za cesarskie cięcie. Okoliczności te obejmują sytuacje, w których:
Chłodna 22a lok. 9/10, 00-891 Warszawa / I piętro/ Recepcja czynna: Pn-Pt, 8.00-18.00
Wejście na dziedziniec między budynkami Chłodna 20 i Chłodna 22.