• Jarosław Witkowski Radca Prawny | Kancelaria: Chłodna 22a lok. 9/10, 00-891 Warszawa

CHIRURGIA PLASTYCZNA

CHIRURGIA PLASTYCZNA

Błędy w chirurgii plastycznej

i medycynie estetycznej

Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna w ostatnich latach przeżywa rozkwit. Kiedyś była ona zarezerwowana wyłącznie dla gwiazd filmowych, a obecnie dostępna jest dla każdego. Wraz ze wzrostem dostępności tego rodzaju usług pojawiło się na rynku wielu niekompetentnych lekarzy. Zdarza się, że lekarze bez odpowiednich uprawnień lub z brakiem umiejętności podejmują się wykonywania takich zabiegów. Tak powstają błędy, których nie można uznać za powikłania.

Kiedy mówimy o chirurgii plastycznej, mamy na myśli ogólnie chirurgię kosmetyczną. Są to zazwyczaj operacje rekonstrukcyjne skóry lub tkanek. Czasami nie mają one charakteru estetycznego, gdy lekarz przeprowadza operację plastyczną w celu leczenia poważnych oparzeń lub blizn. Niektóre z tych operacji mogą mieć charakter naprawczy np. po mastektomii. Niezależnie od charakteru zabiegu istnieje ryzyko, że dojdzie do błędu w chirurgii plastycznej i powstaną skutki uszkodzenia ciała, zamiast polepszenia jego estetyki. Jeśli wynik zabiegu jest niezadowalający, wtedy najczęściej potrzebujesz pomocy specjalistów od prawa medycznego, czyli usług naszej kancelarii. Jeżeli Tobie przydarzyło się spotkanie z niekompetentnym lekarzem, który zamiast poprawić, pogorszył wygląd, to należy Ci się odszkodowanie za błędy medyczne.

FORMULARZ

KONSULTACJA BEZPŁATNA

  Kiedy walczyć o odszkodowanie za błędy w chirurgii plastycznej?

  Ponieważ większość operacji plastycznych ma charakter kosmetyczny, poszkodowani pacjenci mają więcej wątpliwości przy dochodzeniu swoich praw. Panuje błędne przekonanie, że ponieważ te zabiegi były z własnego wyboru i dla celów estetycznych, to był to kaprys. Oczywiście to przestarzałe przekonanie jest nieadekwatne. Warto kompletnie się nie przejmować zdaniem osób wypowiadających takie stwierdzenia. Jedną z konsekwencji, z którymi borykają się pacjenci, jest to, co zrobić, gdy popełniono błąd. I czy jest to rzeczywiście błąd, czy tylko wrażenie, że zabieg nas nie satysfakcjonuje? W przypadku zabiegów kosmetycznych zły wynik estetyczny jest czasami przewidywalną konsekwencją prawidłowo wykonanej procedury. Czasami nie można przewidzieć blizny, ponieważ każdy goi się inaczej.

  Jeśli sposób wykonania zabiegu jest niesatysfakcjonujący, wtedy potrzebujesz pomocy w ustaleniu, czy masz prawo do odszkodowania. Spotykając się z nami, możesz liczyć dodatkowo na profesjonalną konsultację uzupełnioną o wiedzę lekarzy, z którymi współpracujemy. Prawda jest prosta: gdy lekarz popełnił błąd w sztuce, to niezależnie od powodów skorzystania z jego usług należy Ci się rekompensata.

  Nieudana operacja plastyczna - co mogę zrobić?

  Każda operacja, w tym operacja plastyczna, może mieć poważne konsekwencje. Musisz dowiedzieć się, jakie jest ryzyko przed poddaniem się zabiegowi. Większość operacji plastycznych wiąże się z możliwością urazu lub nawet śmierci. O tym, jakie kroki podjąć zdecydujemy po spotkaniu i ustaleniu zakresu winy lekarza.

  Najczęstsze błędy w chirurgii plastycznej

  Pewne zabiegi estetyczne cieszą się dużą popularnością i to przy nich najczęściej dochodzi do błędów lekarskich. Przykładem niech będą tutaj na nieudane operacje powiększenia biustu, czy korekcja nosa. Kiedy trafisz na lekarza bez odpowiednich kompetencji, to skutki jego działań potrafią bardzo negatywnie wpłynąć zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Zerknij poniżej i dowiedz się, jakie są najczęstsze błędy w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej:

  • Operacja powiększenia biustu – źle dobrany rozmiar miseczki, asymetria i deformacja piersi, stały ból każdego rodzaju, odrzucenie wszczepu implantu
  • Nieudana operacja nosa – problemy z oddychaniem, silny ból promieniujący na całą twarz, problemy z zatokami, zaburzenia węchu, nadmierne wycięcie chrząstek nosa, trudność z udrożnienie nosa
  • Nieudana plastyka powiek górnych – urazy wzroku, niedomykanie się powieki, ból i nieestetyczne blizny
  • Nieudana operacja ust – deformacja ust, ból, zbyt duża ilość kwasu hialuronowego, zakażenia
  • Poparzenia po zabiegach laserowych – blizny, ból, konieczność transplantacji skóry

  Nie da się wymienić wszystkich typowych skutków źle wykonanych zabiegów. Powyższa lista jest jedynie przykładowa. Zapytaj nas o swój przypadek. Zajmujemy się błędami od wielu lat.

  JESTEŚMY W PEŁNI DO TWOJEJ DYSPOZYCJI

  DANE KONTAKTOWE

  Chłodna 22a lok. 9/10, 00-891 Warszawa / I piętro/ Recepcja czynna: Pn-Pt, 8.00-18.00
  Wejście na dziedziniec między budynkami Chłodna 20 i Chłodna 22.

   Jarosław Witkowski - Radca Prawny