• Jarosław Witkowski Radca Prawny | Kancelraia: Chłodna 22a lok. 9/10, 00-891 Warszawa

CHIRURGIA PLASTYCZNA

CHIRURGIA PLASTYCZNA

ZAMÓW BEZPŁATNĄ ROZMOWĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ PO PRAWEJ I CZEKAJ NA NASZ KONTAKT

Większość wykonywanych operacji w zakresie ingerencji w ciało ma charakter kosmetyczny. Poszkodowani pacjenci błędnie przyjmują, że z uwagi na fakt wyrażenia zgody obowiązuje ich zasada wywodząca się z prawa rzymskiego, mówiąca o tym, że chcącemu nie dzieje się krzywda (volenti non fit iniuria). Założenie to jest jednak błędne z uwagi na ograniczoną prawnie możliwość dysponowania swoim ciałem. Nie jest prawnie skuteczną zgodą zgoda na okaleczenie czy zeszpecenie.

Aby zamówić rozmowę, należy wypełnić formularz. Oddzwonimy na podany numer. Udzielimy odpowiedzi na postawione pytania.

NIE CHCESZ CZEKAĆ? ZADZWOŃ

MOŻESZ DZWONIĆ W KAŻDY DZIEŃ I O KAŻDEJ PORZE

ZAMÓW ROZMOWĘ

KONSULTACJA BEZPŁATNA

  LEGALNOŚĆ OPERACJI

  OPERACJE PLASTYCZNE, ESTETYCZNE A KOSMETYCZNE

  Wraz ze wzrostem dostępności tego rodzaju usług pojawiło się na rynku wielu lekarzy, oferujących swoje usługi w tym zakresie. Zakres chirurgii plastycznej obejmuje leczenia wad rozwojowych oraz ubytków lub zniekształceń wynikających z następstw urazów i chorób, zwłaszcza chorób, przy których leczeniu usunięto tkanki lub części ciała. W takich przypadkach mamy do czynienia z zabiegami rekonstrukcji. Cechą tak definiowanego obszaru chirurgii plastycznej jest jej charakter medyczny (cel medyczny zabiegu).
  Jeśli celem zabiegu jest wyłącznie osiągnięcie skutku estetycznego (chirurgiczna korekcja ciała) lub usuwanie widocznych skutków starzenia się to taki rodzaj zabiegów wykonywany jest w celach niemedycznych. Zabiegi tego typu określa się mianem chirurgii kosmetycznej lub estetycznej. Warto zwrócić uwagę, że lekarz w takiej sytuacji przestaje leczyć a jego rola sprowadza się do wykonywania poleceń pacjenta.
  Podział zabiegów na zabiegi medyczne i niemedyczne jest dość istotny. W przypadku zabiegów niemedycznych, zabiegi tego typu z zasady należy uznać za zabiegi nielegalne. Skutki braku legalności usuwa zgoda pacjenta, chociaż kwestią dyskusyjną może być, czy pacjent może wyrażać zgodę na każdy rodzaj zabiegu. Niekiedy pomimo wyrażenia zgody przez pacjenta i tak za wszystkie skutki lekarz poniesie odpowiedzialność. Dzieje się tak, gdy lekarz dopuszcza się często ciężkiego uszkodzenia ciała. W sytuacji zabiegów estetycznych lekarz już nie leczy.
  Należy stwierdzić, że w przypadku zabiegów wykonywanych w celach niemedycznych zgoda wymaga bardzo szerokiego poinformowania pacjenta o potencjalnych skutkach i ryzykach zabiegu, a wady takich oświadczeń w tym zakresie powodują łatwe wykazanie odpowiedzialności lekarza za szkodę. W przypadku zabiegów wykonywanych w celach medycznych interwencja lekarza jest legalna (pod pewnymi warunkami), a wykazanie błędów odbywa się w taki sam sposób jak przy pozostałych błędach medycznych.

  kwalifikacje lekarzy

  BŁĄD NIEKOMPETENCJI -LEKARZE BEZ PRAWA WYKONYWANIA CZYNNOŚCI

  Czy każdy lekarz może podejmować się wykonywania zabiegów w zakresie chirurgii plastycznej?

  Odpowiedź jest oczywista. Nie każdy lekarz, tylko ten, który posiada ukończone studia specjalizacyjne w tym zakresie. Lekarze bez specjalizacji, podejmujący się zabiegów w zakresie chirurgii plastycznej oraz estetycznej narażają się na zarzut oszustwa. Lekarze tacy często popełniają szereg błędów medycznych będących źródłem poważnych szkód medycznych.

  Kto może wykonywać zabiegi w zakresie chirurgii plastycznej lub estetycznej ?

  Chirurgia plastyczna jest specjalizacją historycznie wywodzącą się z chirurgii ogólnej. Chirurgia estetyczna wchodzi w zakres chirurgii plastycznej, a to co je różni to cel wykonywania zabiegu. Lekarz wykonujący praktykę w zakresie chirurgii plastycznej jest zobowiązany do odbycia studiów specjalizacyjnych, określonych w programach specjalizacji. Obecnie obowiązują dwa takie programy kształcenia. Jeden (program podstawowy) dla lekarzy nieposiadających żadnej specjalizacji (po stażu podyplomowym) drugi dla lekarzy posiadających specjalizację I lub II stopnia albo tytuł specjalisty w chirurgii dziecięcej, lub chirurgii ogólnej. Są to dwa zakresy studiów specjalizacyjnych uprawniających do wykonywania zawodu.
  Lekarze po ukończeniu studiów specjalizacyjnych uzyskują kwalifikacje do prowadzenia zabiegów w zakresie chirurgii plastycznej w tym estetycznej.

  Zobacz więcej>>

  UZYSKAJ ROSZCZENIA ZA BŁĄD MEDYCZNY

  ZAJMUJEMY SIĘ ODSZKODOWANIAMI W CAŁYM KRAJU

  JAK WALCZYĆ O ODSZKODOWANIE

  ZA NIEUDANĄ OPERACJĘ PLASTYCZNĄ?

  Jeżeli jesteś ofiarą nieudanej operacji plastycznej lub kosmetycznej, nie czekaj i skontaktuj się z naszą kancelarią, lub pozostaw do siebie kontakt, a błyskawicznie oddzwonimy.
  Pomożemy Ci walczyć o odszkodowanie i zadośćuczynienie za doznane krzywdy. U nas otrzymasz bezpłatną konsultację prawną specjalisty w medycynie estetycznej i kosmetologii. Dzięki temu unikniesz problemów przy walce o odszkodowanie.

  ZAPYTAJ DOŚWIADCZONEGOPRAWNIKA

  SPRAWDŹ JAKIE PRZYSŁUGUJĄ TOBIE ROSZCZENIA

  Skoro cel leczniczy w medycynie estetycznej nie istnieje, łatwiej jest dochodzić roszczeń z tytułu powikłań po operacji lub zabiegach estetycznych. Operacje lub zabiegi upiększające to głównie ryzyko wykonujących je lekarzy lub osób je wykonujących (gabinety tatuażu, kosmetyczka, trycholog) .

  Wszystkie te osoby mogą ponieść pełną odpowiedzialność za:
  • uszkodzenie ciała (zakażenia, martwica, zeszpecenie, naruszenie czynności narządów),
  • brak efektu zakładanego (za dużo lub za mało albo zupełnie nie to o co się umawiano).

  Jarosław Witkowski

  Radca Prawny

  BŁĄD W SZTUCE MEDYCZNEJ NIE POWINIEN MIEĆ MIEJSCA, JEŻELI JEDNAK W TWOIM PRZYPADKU BYŁO INACZEJ,

  POZOSTAW NUMER KONTAKTOWY, ODDZWONIĘ I POMOGĘ CI W WALCE O ODSZKODOWANIE!

  JESTEŚMY W PEŁNI DO TWOJEJ DYSPOZYCJI

  DANE KONTAKTOWE

  Chłodna 22a lok. 9/10, 00-891 Warszawa / I piętro/ Recepcja czynna: Pn-Pt, 8.00-18.00
  Wejście na dziedziniec między budynkami Chłodna 20 i Chłodna 22.

   Jarosław Witkowski - Radca Prawny